piatok 3. júla 2015

Začiatok

Akékoľvek začiatky sú rozpačité. Či sú to prvé dni v škole, alebo v novej práci. Či je to začínajúca láska, alebo život v novom meste. Na začiatku nevieme čo nám nová príležitosť, osoba alebo miesto ponúkne, na aké nástrahy narazíme, alebo akým veciam sa priučíme. A predsa čelíme novým začiatkom a pocitu neznáma dennodenne a mnohokrát z vlastnej iniciatívy. Prečo je tomu tak? Pretože človek je od prírody stvorenie, ktoré dychtí po niečom novom a nepoznanom. Neustále objavujeme neobjavené a spoznávame nepoznané. Je to dané našou podstatou, je to súčasť nášho bytia. Chceme zažívať ten pocit vzrušenia z novoobjaveného a neustále prekonávať svoje hranice. 
So začiatkami sa spájajú negatívne a aj pozitívne pocity. Presne tie cítim teraz aj ja. Nad týmto krokom som premýšľala veľmi dlho. Viem, však, že kým to neskúsim a nezačnem, neprídem na odpoveď aké to je, a či to zvládnem. Preto práve dnes začínam s týmto blogom. S čistým štítom a pocitom radosti aj obáv píšem tieto prvé vety a neviem čo ma čaká. Aj keď nevidím do budúcnosti, mám svoje odhodlanie a chuť pracovať. Verím, že mi budú stačiť pre dosiahnutie môjho cieľa.

A čo je mojím cieľom? Nie je to nič veľkolepé, nič špeciálne. Sú to len riadky, myšlienky, názory sumarizované do recenzií na mnou prečítané knihy. Je to len pár viet a k nim fotografie, ktoré tvorím svojím starým fotoaparátom. Som to len ja a moje knihy. Nič viac, nič menej a predsa je to niečo, čo tvorí pevný a nemenný základ môjho života. Každý človek má svoju vášeň, svoju záľubu. Toto je tá moja a som rozhodnutá podeliť sa o ňu aj s inými.

Takže, vitaj, začiatok... 
5 komentárov:

 1. Přeji ti hodně sil na začátek. Já vím jaké to je začínat nově s blogem celou dobu jsem si myslela, že píši jen pro sebe a chtěla jsem s tím skončit. A jsem ráda, že jsem to neudělala, protože bych nepoznala spoustu fajn lidí jako teď nepřečetla bych si milé komentáře pod mými články atd... Proto ti přeji hodně sil na začátek, ale věřím, že tebe toto nezastihne, protože skvěle píšeš. :)
  Reading With Lucy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj :) ďakujem Ti krásne za Tvoj milý komentár. Veľmi si ho vážim, je pre mňa historicky prvý na mojom blogu :) :) Veľmi si cením Tvoju podporu a budem dúfať, že sa ku mne budeš vracať s radosťou :) :)

   Odstrániť
 2. Děkuji za tvůj pěkný email a drží palce, ať se ti tu daří a hlavně, ať tě to baví! :)

  OdpovedaťOdstrániť