štvrtok 13. augusta 2015

Knižné chvíľky

Od vtedy ako som založila Čitáraň vnímam svoj voľný čas, ktorý môžem venovať knihám, úplne inak. Zaoberám sa písaním a upravovaním recenzií, ktoré plánujem postupne zverejňovať. Premýšľam ako danú knihu odfotím, tak aby fotografie vystihovali moje pocity a aj samotný príbeh. Knihu, s ktorou práve trávim čas, čítam s väčším potešením, ale aj s väčšou pozornosťou. A hlavne, teším sa z každého Vášho komentára a z návštevnosti na blogu. To ma ženie k neustálemu premýšľaniu nad tým, ako robiť tieto veci lepšie.
Našla som si záľubu v zachytávaní bežných, aj neknižných momentov, z môjho života. Tieto zábery môžete sledovať na Instagrame Čitárne, kde ma nájdete ako @evkazcitarne. Ale nejde len o zverejňovanie fotografií. Ide hlavne o tú pozitívnu energiu, ktorú z blogu, ako takého, dokážem načerpať.


V najbližších dňoch by som rada zverejnila recenziu na knihu Milenec lady Chatterleyovej, ktorá bola pre mňa obrovským prekvapením a zaradila sa medzi to najlepšie čo som zatiaľ za tento rok prečítala, ale viac sa dozviete v pripravovanom príspevku. Momentálne čítam Idiota od Dostojevského a musím povedať, že mi táto kniha dáva zabrať. Som v poslednej štvrtine príbehu, ale netrúfam si ani len odhadnúť, kedy sa mi ho podarí dočítať. Touto knihou sa len opätovne presviedčam o tom, že ruskí autori mi dávajú zabrať. Radosť som si spravila kúpou knihy z antikvariátu Dáma s kaméliami, na ktorú som natrafila práve vďaka knihe Idiot

V tomto príspevku by som sa s Vami chcela podeliť aj o pár fotografií, ktoré vyjadrujú moje knižné chvíľky s knihami, ktorých recenzie môžete na blogu nájsť, prípadne v blízkej dobe pribudnú. Dúfam, že sa Vám fotky budú páčiť. 

3 komentáre:

 1. Moc hezké knižní chvilky. Líbí se mi, že čteš tolik klasiky. Já klasiku miluji, ale tak málo blogů se jí dnes věnuje. Je fajn, že u Tebe ji můžu nalézt... :-) Měj se moc krásně a užívej si každou volnou chvilku s knihou...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je naozaj pravda, že som skôr na tú klasiku ako na knižné trháky dnešných dní, aj keď sa pár takých nájde aj u mňa. Záľubu v klasike máme teda spoločnú :) :) Budem rada, ak Ťa niečím budem môcť inšpirovať :)

   Odstrániť
 2. Úplně s tebou souhlasím - od doby , co jsem založila blog, mám posnute vnímáme všeho :-) jsem strašně nadšená z každého komentáře (ačkoliv jich zatím moc neni) a pořád vymýšlím nějaké vychytavky. Jsem ráda, ze jsem tvůj blog našla a určitě se zařazuje mezi mě oblíbence :-)

  OdpovedaťOdstrániť