nedeľa 1. novembra 2015

Nový domov

Domov. To hrejivé miesto, kde sa človek navracia s radosťou a príjemným pocitom pri srdci. Je to miesto, kde vždy nájde ľudí, na ktorých mu najviac záleží, a ktorí tvoria pevný základ v jeho živote. Príde, však, čas, kedy je potrebné toto hniezdo opustiť a vydať sa vlastnou cestou. Postaviť sa na nohy a byť dospelým, nie len podľa roku narodenia na občianskom preukaze, ale tak naozajstne.
Je tomu pár dní, čo som z môjho domova odchádzala s poslednou škatuľou v rukách a so slzami v očiach vyprevádzaná svojou najmilovanejšou osobou, mojom mamou. Keď som ju objímala tiekli mi po lícach krokodílie slzy a jej tiež. Nasadla som do auta k priateľovi a vôbec som si nebola istá či krok, ktorí sme spoločne urobili bol správny.

Osamostatnila som sa. Domovom pomaly začínam nazývať malý byt, do ktorého sme sa spolu s priateľom nasťahovali. Bolo veľmi zvláštne sledovať, ako som pomaly vyprázdňovala svoju detskú izbu a aké prázdno sa v nej vytváralo. Naopak som videla, ako sme postupne zapĺňali police, skrine a zásuvky v našom spoločnom byte. Na jednom mieste sa stretli moje a jeho veci. Moje a jeho spomienky. Moje a jeho záľuby. Tieto veci sme sem spoločne priniesli, aby už neboli moje a jeho, ale aby boli naše. Na jednej strane smútok za starým domovom, na strane druhej radosť z nového domova. Týmto krokom sme, ale posunuli naše životy vpred a začali novú kapitolu nášho vzťahu...

Od teraz sa, teda, budem blogu venovať z nového prostredia a verím, že to jeho obsahu len pomôže. Tak, ako sa pomaly, ale isto sa snažíme vytvoriť si príjemný spoločný domov, snažím sa aj ja pre seba vytvoriť si inšpiratívne miesto na čítanie a tvorenie nových príspevkov. Tak nám/mi v tom držte palce.

12 komentárov:

 1. Mňam mňam dobrůtky :) Krásné fotky! Přeji Ti spoustu šťastných chvil v novém domově :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To je moc krasny a hlavne dojemny clanek, uplne se mi zalily oci slzami :) Preju hodne stesti s pritelem ve vasem novem domove! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. :( :( ♥ ♥ Si ma rozplakala, ale som šťastná, že si urobila takúto zmenu. Držím ti palčeky, všetko zvládnete ♥ Ľubi vás :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moja najdrahšia, ľúbim Ťa aj ja :) a ďakujeme za všetko :) :)

   Odstrániť
 4. s priateľom už bývame spolu. sme mladí, ešte sme nedoštudovali a myslím si, že ani nevieme ako sme sa k tomu dostali. Asi ide skôr o to, že sme odišli na vysokú do bratislavy a boli sme odkázaní jeden na druhého a na kamarátov. postupne sme spolu boli na intráku a teraz sme spolu v podnájme. Ale stále sa bojím toho momentu, keď to príde oficiálne po skončení školy, i keď už to nebude také emocionálne aký bol odchod z domu prvýkrát na vysokú. držím ti palce aby ste zistili, že to teda bolo to najsprávnejšie čo ste mohli urobiť, a hlavne ti držím palce pri udržiavaní domácností a chvíľkach, kedy obidvaja poviete že idete domov a budete myslieť to isté spoločné miesto. Toto ma ešte dostáva, keď priateľ povie že ideme domov a myslí k nám :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tým, že ja som chodila na vysokú školu v meste, kde som vyrastala, nebolo nutné riešiť internát, a teda som bola celý život doma. A zrazu po skončení školy a nájdení si práce prišiel ten impulz tak nejako prirozdene. Bolo by to úplne iné v prípade, v akom si sa ocitla s priateľom Ty. Ten oficiálny moment odchodu bol na mňa príliš veľa. Ale zas na druhú stranu mám teraz domovy dva a do toho rodičovského sa budem vracať o to radšej, keďže sme si teraz vzácnejší. Ďakujem Ti krásne za podporu, je úžasné čítať takéto slová a tiež Vám držím palce na spoločnej ceste životom :)

   Odstrániť
 5. Gratulujem k spoločnému bývaniu! Chápem, že to musel byť veľmi dôležitý krok v živote, opísala si to veľmi dôkladne :) Prajem ti nech ste v spoločnom byte šťastní! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Ti veľmi pekne za podporu :) Áno, bol to dôležitý krok, ktorý ovplyvnil nie len môj život. Ďakujem ešte raz za milé slová :)

   Odstrániť
 6. Moc hezký příspěvek, úplně ti rozumím v tom, jaké to je opouštět své rodiče. Na druhou stranu je úžasné, že máš přítele, a tak ses nestěhovala sama. :-) Máte útulný a moc pěkný domov...
  Ta fotka knih Anne ze Zeleného domu je úžasná. Chystáš se psát na knihy recenze?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Ti za milé slová, viem že si sa aj Ty pred nejakou dobou sťahovala od rodičov. Je to, však, úplne iné v tom, že Ty si odišla do inej krajiny, zatiaľ čo ja som ostala v rovnakom meste. Veľmi Ti v ďalekom svete držím palce :) Čo sa týka recenzií na knihy zo série Anna zo Zeleného domu, tak jedna je už na blogu. Môžeš si ju prečítať na tomto linku: http://mojacitaren.blogspot.sk/2015/12/anna-zo-zeleneho-domu.html

   Odstrániť