nedeľa 3. apríla 2016

Sny si treba plniť

Je krásne snívať o niečom a dúfať, že sa nám ten sen raz podarí naplniť. Ciele, ktoré si dávame, nás motivujú napredovať a prehlbovať naše schopnosti, skrátka vyvinúť úsilie pre niečo, po čom túžime. Ja mám takýchto snov niekoľko. Nie sú to méty veľké a ani nedosiahnuteľné. Jednou takou métou bolo aj založenie a  rozvíjanie Čitárne. Eufória čítať, písať, fotiť, premýšľať, vymýšľať, komentovať, hľadať, spoznávať veci a ľudí spojených v tejto, dalo by sa povedať, komunite, ma ani po mesiacoch neomrzela. Aby som sa v tejto kreatívnej činnosti posunula ďalej, stanovila som si ďalší cieľ, ktorý sa mi podarilo pred pár dňami naplniť...

Tvorba mojich vlastných príspevkov ide ruka v ruke s fotkami. V dnešnej dobe sa fotografii a jej vypovedacej hodnote, prikladá dosť veľká váha (nehovoriac o videách). Sme leniví čítať siahodlhé texty a stránky len rolujeme s nádejou, že nás zaujme priložená fotografia, čo nás môže mnohokrát viesť k prečítaniu si aj samotného príspevku. Bohužiaľ, sa tak často krát správam aj ja, za čo sa aj patrične hanbím. 

Toto jeden z dôvodov prečo do svojich príspevkov vkladám vlastné fotky a nie obrázky stiahnuté z internetu. Tvorba fotiek k recenziám a článkom ma veľmi baví, a hlavne Vaše reakcie na ne sú veľmi pozitívne, z čoho som nadšená. Aj na základe týchto motívov som začala uvažovať o lepšom fotoaparáte. Do teraz som vlastnila klasický digitálny foťák, ktorý mi posledných päť rokov úplne postačoval. V poslednej dobe som, však, začala snívať o ničom lepšom, čím by som svoje predstavy vedela naplniť viac. Myšlienka sa rozvinula a vyvinula až do kúpy mojej prvej zrkadlovky :)

Od teraz by som sa s Vami rada delila aj o moje fotografické počiny a začiatky. Pretože som úplný začiatočník, čo sa používania zrkadlovky týka, rada by som Vás poprosila o zhovievavosť. Tieto krátke foto-reporty budú pridávané pod menovkou "Objektívom", ktorá pribudla na blog aj ako nová stránka v menu. Ak máte nejaké rady a postrehy, budem rada ak sa o ne so mnou podelíte a verím, že sa mi podarí postupne na blog pridávať kvalitnejšie a zaujímavejšie zábery ako doposiaľ.
12 komentárov:

 1. Gratuluji! Jakou sis pořídila? Fotky jsou krásné, těším se na další! Můj sen je to taky, ale doma mi zatím neprojde, tak snad jednou :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, mám Canon EOS 1200D. Medzi zrkadlovkami je to základ, ale pre mňa je to poklad :) Neviem prečo som si myslela, že Ty fotíš a aj natáčaš na zrkadlovku..? Neviem odkiaľ som vzala ten pocit, každopádne, verím, že si ju čoskoro zaobstaráš aj Ty :)

   Odstrániť
 2. Krásný sen a navíc - mám stejný :-D teď v dubnu si jdu nový foťák koupit. Zatím váhám nad značkou. Na tvoje fotky byla radost pohledet uz teď, takže se míč těším.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to som na ozaj rada, že aj Ty si sa rozhodla zainvestovať tým správnym smerom :) Bude to potom ešte väčšia radosť, chodiť na Tvoj blog :)

   Odstrániť
 3. Taky jsem si zrcadlovku před nedávnou dobou pořídila, ale jsem naprostý amatér - musím na sobě v tomto ohledu pracovat. Věřím, že ty se s tou svou brzo sžiješ a čeká nás kupa krásných fotek :)
  Hezký den

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Amatér čo sa fotky týka som aj ja. Mám, však, v hlave toľko nápadov, len sa bojím, že nebudem schopná ich aj zrealizovať. Držím Ti palce a verím, že sa obe vo fotení čo najskôr zdokonalíme :)

   Odstrániť
 4. Mám velkou radost za Tebe. Fotky byly už teď vždy nádherné, takže jsem zvědavá, s jakou krásou nebeskou se nyní začnu setkávat :) Jinak si moc vážím toho, že do článků fotíš vlastní fotografie - snažím se o totéž a byť je to velká radost, vím, že někdy dá člověku zabrat, než najde tu nejslušivější polohu dané knihy.
  Přeju mnoho radosti při focení i čtení a moc se těším na nové příspěvky :)
  Měj se nádherně :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Ti krásne, za nádherný komentár, je to skvelé, keď viem, že sa niekomu moja práca tak páči :) ..A naozaj sa to nezdá, ale nafotiť knihu tak ako to máme vo svojich predstavách, dáva zabrať :) Ďakujem Ti ešte raz za komentár a Tvoju priazeň, veľmi si to cením :)

   Odstrániť
 5. Tvé fotky mám moc ráda, máš dar zachytit maličkosti v ten správný moment a ze správného úhlu. Takže se z nich nakonec vyklube velké potěšení pro oči :) Dovedu si představit jakou Ti nový fotoaparát udělal radost a přeji Ti, aby se Ti s ním hezky fotilo ;)
  Děkuji za možnost vidět svět "Tvýma očima". Vidět věci z různých perspektiv je radost, která nás dokáže ohromně obohatit (někdy dokonce i poučit) a fotky jsou jedním z nejlepších způsobů jak to zrealizovat :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Ti veľmi pekne za milé slová, myslím, si, však, že sa mám ešte čo učiť. Ja tiež rada sledujem, také tie random foto príspevky iných ľudí, pretože tak mám možnosť získať aj na obyčajné veci pohľad z úplne odlišného uhla. A presne ako si napísala, niekedy je to aj veľmi poučné. Takže dúfam, že aj Ty budeš fotiť čo možno najviac, aby si nám, Tvojím čitateľom, robila radosť :)

   Odstrániť
 6. Nádhera :) Zrcadlovka je také můj sen, snad si ho jednou splním :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Treba dopriať trošku šťastia aj sebe a ísť si za svojimi snami. Budem Ti držať palce, aby si tento sen raz realizovala :)

   Odstrániť