nedeľa 8. mája 2016

Vyhlásenie výhercov súťaže "Moja obľúbená klasika"

Krásny večer želám! Dnešný príspevok bude venovaný, vyhláseniu výhercov súťaže, ktorá na blogu posledné tri týždne prebiehala. Ak ste sa teda zapojili, pozorne čítajte, možno sa ku koncu článku nenájdete medzi výhercami.

Ešte pred tým, ako prejdem k samotnému vyhláseniu dvoch výhercov, chcela by som ešte raz veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu Slovart, ktoré knižné ceny do súťaže venovalo. Samozrejme by som sa chcela poďakovať aj súťažiacim, ktorí sa do súťaže zapojili zaslaním fotografie ich obľúbenej klasiky, veľmi si Vašu účasť cením :)

Síce sa do súťaže zapojilo "len" päť súťažiacich, som naozaj rada, že aspoň niekoho súťaž a knižné ceny zaujali, aj keď, popravde, som čakala trošku väčší záujem... Pre mňa, však, z tejto skúsenosti vyplýva ponaučenie, že asi netreba zadanie príliš kombinovať a komplikovať, respektíve by bolo vhodnejšie spraviť celej súťaži trošku väčšiu prezentáciu. Zbytočné je, ale teraz polemizovať nad tým, čo som mala urobiť inak. Hlavné je, že sa našli tí z Vás, ktorých téma zaujala a do súťaže sa zapojili. Naozaj veľká vďaka za Vaše príspevky, urobili mi obrovskú radosť a verím, že výhercom túto radosť oplatím zaslaním krásnych cien. Fotografie zapojených súťažiacich si môžete pozrieť na koláži nižšie. Dosť, však, bolo slov, poďme na vyhlásenie výhercov...

Knihu Jane Eyrová od Charlotte Brontë získava Terezka, ktorá za svoju obľúbenú klasiku označila knihu Zločin a trest od Dostojevského. Veľmi pekne sa o tomto diele vyjadrila, a síce, že ide o nadčasovú literatúru, ktorá odkrýva ľudskú dušu spod všetkých jej vrstiev. Dokonca, Terezka, označila Dostojevského za jedného zo svojich najobľúbenejších autorov, za čo jej patrí môj obdiv, pretože ruská literatúra je naozaj tvrdý oriešok, teda pre mňa určite.
Knihu Juvenílie od Jane Auten by som rada venovala Kristy. Tiež som bola prekvapená voľbou súťažnej knihy, ktorou bola moja milovaná Anna zo Zeleného domu. Aj keď sa v tomto prípade nejedná o klasiku akou je napr. dielo Zločin a trest, s istotou môžeme príbeh Lucy Moud Montgomery zaradiť medzi klasiku spomedzi dievčenskej literatúry. Musím priznať, že zdieľam názor Kristy na túto knihu, a síce, že ide o príbeh, ktorý aj mňa sprevádzal počas môjho detstva a dospievania. Je to nestarnúci príbeh, ktorý osloví ako mladé dievčatá, tak aj dospelé ženy. Som nesmierne rada, že aj Kristy zdieľa taký obdiv k tejto literárnej postave, ktorá postavila v mojom živote, čo sa týka lásky ku knihám, jeden pevný a nemenný základ.

Obe dievčatá budú kontaktované e-mailom a následne im budú ceny zaslané. Verím, že im výhra urobí radosť a výherné knižné klasiky budú ďalšími pokladmi vo ich knižniciach. Ostatným súťažiacim veľmi pekne ďakujem za účasť, naozaj ste mi ňou urobili veľkú radosť. Ďakujem Vám :)

1 komentár:

  1. Gratulujem obidvom dievčatám, určite si to zaslúžili. Dúfam, že čoskoro bude ďalšia súťaž o skvelé knižky. :)

    OdpovedaťOdstrániť