nedeľa 4. septembra 2016

Všade samé knihy #2

Po mesiaci nečinnosti na blogu sa opäť hlásim s pár riadkami. Leto sa s nami pomaly lúči, rána sú chladnejšie a dni sa skracujú. Všetky moje letné plány o fotení, písaní a čítaní stroskotali. Ak k tomu pridáme leto bez výletov, dovolenky, kúpania, pretancovaných nocí, vyznie to tak, že som celé leto presedela doma. To však nie je celkom pravda.

Od apríla tohto roku sa môj život jednou veľmi smutnou udalosťou dosť zmenil. Život berie, ale aj dáva. Mne priniesol do cesty príležitosť, ktorá sa neodmieta. A aj keď si vyžiadala veľa času, nervov a peňazí, nemrzí ma to ani sekundu. Osud to tak zariadil, že sme s mojím priateľom od konca apríla búrali a prerábali, aby zas mohli budovať a vytvoriť si svoj vlastný domov. Už žiadny podnájom, ale naše vlastné bývanie! Naše úsilie vyústilo na konci augusta, keď sme sa obklopení krabicami, bez dverí v izbách, s nedostavanou kuchynskou linkou a takmer bez nábytku presťahovali do nášho bytu, kde si chceme vybudovať naozajstný domov. Na knihy, fotenie, čítanie a písanie nebol čas a ani energia. Predsa len sa, však, počas leta okolo mňa šuchlo pár titulov, a keďže Čitáreň naberá druhý dych, podelím sa o ne aj s Vami.

Keďže si samotná prerábka a následné zariaďovanie bytu vyžiadalo dosť peňazí, fungujem v skromnom režime, aj čo sa kníh týka. Dopriala som si preto druhý re-reading skvelého britského románu Jeden deň. Nemyslím, že je nutné knihu nejako obzvlášť predstavovať. Je to doslova "must read" čítanie plné smiechu i sĺz. Recenzia na ňu sa na blogu objaví ako náhle sa mi podarí knihu zmysluplne nafotiť ;)

Ďalšou knihou, ktorú som počas leta doslova zhltla bola biografia Charlotte Brontëovej, ktorú napísala Juliet Gael. O mojej láske k Jane Eyrovej, určite viete, preto je tento titul pre mňa, doslova, pokladom. Knižku som kúpila svojej sestre k jej narodeninám, a potom som si ju od nej požičala. A čo čert nechcel! Pár dní do zadu som ju našla v jednom lacnom kníhkupectve za smiešnu cenu (myslím to naozaj), a tak ju mám aj ja vo svojej (zatiaľ provizórnej) knižnici. Recenziu na túto krásku na Čitárni nájdete tiež v priebehu septembra.

Môj nákup však pokračoval a druhým pokladom, ktorý som objavila je román Bellman & Black od autorky skvelého Trinásteho príbehu. Na knihu som počula zmiešané názory, vraj kvalitou a pútavosťou k Trinástemu príbehu ani nepribližuje. Rozhodla som sadať, knihe i tak šancu a urobiť si na román vlastný názor. Chystám sa do nej pustiť niekedy na jeseň, pretože už len jej anotácia mi navodzuje trošku temnú atmosféru plnú záhadných momentov.

A keďže som v novom byte pocítila potrebu ihneď niečo čítať, siahla som, na môj vkus prekvapivo, po titule Hry o tróny, ktorý mi v knižnici ležal už takmer rok a pol bez povšimnutia. Jediné čo si pri tejto knihe vyčítam je, že som si rozčítala ďalšiu sériu, pričom ešte nemám dokončenú trilógiu Pán Prsteňov. Som nepoučiteľná! Na počudovanie sa mi príbeh páči a momentálne som niekde v slabšej polovici príbehu. Uvidím teda ako mi to pôjde ďalej.

Z mojej strany a z môjho súhrnu leta je to všetko. Verím, že nečinnosť na blogu Vás neodradila naďalej ho navštevovať. Sľubujem, že sa polepším ako na blogu tak aj na Instagrame, nájdete ma tam ako@e.z.citerne.

4 komentáre:

 1. Teším sa, že na blogu opäť pribudol članok. Veľmi mi to chýbalo, pretože na tvoj blog sa vždy rada vraciam :). Držím palce v prerábaní/sťahovaní/triedení knižnice a vo všetkom ostatnom :)!
  Už sa neviem dočkať na recenziu na knihu od Juliet Gael ❤️. Naozaj ma veľmi teší, že sa ti táto skvelá kniha páčila. Doteraz neviem pochopiť ako je možné, že na ňu nie je viac ohlasov a že je to pomerne neznáme dielo... Myslím, že by si zaslúžila mnoho fanúšikov :). Som zvedavá čo povieš na Bellman & Black. Je pravda ako si spomínala, že sú na ňu dosť zmiešane názory, no mne osobne sa kniha veľmi páčila. Rada by som časom siahla aj po Trinástom príbehu. V knihách mám veľmi rada práve takúto pochmúrnu atmosféru. Prajem ti teda príjemné čítanie :)! Jedeň deň si musím taktiež určite prečítať a na Hru o tróny sa chystám už čoskoro. Som zvedavá aký bude tvoj konečný názor :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) :) Ďakujem Kristínka za komentár :) Je milé vidieť, že môj návrat niekoho potešil :) :) Už mi písanie a fotenie celkom chýbalo :) Môžeš sa teda tešiť na nové články a recenzie. Trinásty príbeh určite odporúčam. Je to úžasná kniha! Len je celkom obtiažne ju zohnať. V kníhkupectvách je väčšinou vypredaná, preto sa treba popozerať po bazároch a antikvariátoch ;)

   Odstrániť
 2. Evi, leto je nekdy narocnejsi nez bychom si prali :-) ale verim, ze to brzy dozenes a hlavne, at se vam v novem bytecku libi a krasne se tam uhnizdite :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, určite sa nám v našom kráľovstve bude bývať skvelo :) ...Ono to tak asi býva, že máme na leto milión plánov, no len málo z nich stihneme aj zrealizovať.. :)

   Odstrániť